Ako si žijú Krejčí s Pastrňák v NHL? Karty, stávkovanie aj predaj vlastných dresov

PRIAMO Z AMERIKY | Jednému je tridsať a má rodinu, druhý je o desať mladší a užíva si života. Sú kamaráti a v Bostone sa od seba nepohnú na krok. David Krejčí a David Pastrňák. To sú oni. Českej hokejovej hviezdy tiahnu útok Bruins a chrlí všade okolo dobrú náladu. “Stavím večeru, že Pasta o Vianociach predá viac dresov než ja,” hovorí Krejčí. “Tak to mi kúpiš poriadny steak,” kontruje druhý najlepší strelec tohtoročnej sezóny NHL v exkluzívnom dvojrozhovor pre denník Sport.

Priamo v Bostone k tomuto stretnutiu dôjsť nemohlo. David Pastrňák ešte minulý týždeň laboroval s nejasným zranením a potreboval pokoj.A tak e exkluzívny rozhovor Pastrňák s Davidom Krejčím uskutočnil až v pondelok večer vo Philadelphii, deň pred zápasom s tamojšími Flyers.

“Naše životy sú trochu iné. Ja mám manželku a dieťa, takže keď mi Pasta píše, nech idem von, musím mu občas napísať nie, “smial sa tridsaťročný Krejčí na otázku, ako mu pobyt živelného Pastrňák v meste zmenil život. Keď s Bostonom vyhral Stanley Cup, o desať rokov mladší strelec ešte nemohol vedieť, že si NHL niekedy zahrá.

Teraz stíha na čele tabuľky strelcov Sidney Crosbyho a so svojím idolom Krejčím sedí v jednej kabíne.Len ho šialene štve, že si ako mladý zobák stále k staršiemu kamarátovi v kabíne nemôže nič dovoliť. “Hovorí mi potom, že som Čita,” sťažoval sa naoko.

V lobby hotela Ritz v centre Philadelphie, kde sa tím Bruins po prílete do mesta pred zápasom ubytoval, sa obaja rozhovorili o vzájomnom priateľstve i rivalite v kartách. Bolo to vôbec prvýkrát, čo k jednému rozhovoru pristúpili spoločne.

“Vlani mi Krejča v kabíne ešte pomáhal, teraz mi ide aj v kartách pekne po krku. Asi sa bojí, že budem lepší ako on, “smial sa Pastrňák, ktorý sa parťáka večne snaží hecovať a stále sa chce o niečo sadiť.

Len teraz to bolo naopak.Stávku ponúkol Krejčí Pastrňák: “Stavím večeru, že o Vianociach sa predá viac dresov tvojich než tých mojich,” hovoril. “Čože, ty sa vsádzaš? A ešte o večeru? Tak to sa pekne nadlábnu, to bude steak! “Odvetil sebavedome Pastrňák.

Exluzívne rozhovor s Davidom Pastrňák a Davidom Krejčím čítajte vo štvrtkovom vydaní denníka Sport.

O čom ešte obaja hovorili:

O Pastrňákových nesmelých začiatkoch v Bruins

O tajomnej kartovej hre, ktorú smie hrať len hokejisti NHL

< p> O stávkovanie a vzájomnom hecovanie

O ich popularite v Bostone

O tom, ako spoločne čítajú rozprávky Krejčího malej dcére Elince.