Bohemians chcú po turbulenciách v kádri záchranu a stabilizáciu

Bohemians 1905 vstupujú do sezóny s tímom, ktorý sa z polovice obmenil. Väčšina odchodov pritom nebola v pláne vedenie klubu. To však i napriek tomu verí, že nový tím pod vedením nového trénera Miroslava Koubka dokáže naviazať na úspešné jar a vyhnúť sa bojom o záchranu. Kľúčové je pre klub stabilizácie a vyriešenie otázky štadióne.

“Radi by sme vstúpili do sezóny pozitívne a nie prehrou ako v posledných piatich rokoch. Nechceme hrať dole a tiež dúfame, že znovu budeme prvý v napĺňaní kapacity štadióne, “ povedal riaditeľ klubu Darek Jakubowicz.

Všetko začalo odchodom trénera Roman Pivarník do Plzne, namiesto neho klub angažoval skúseného Koubka.Lenže postupne začali odchádzať hráči základnej zostavy – Patrik Schick, Rafael Acosta, Jhon Mosquera, Peter Čögley či naposledy gólman Zdeněk Zlámal.

“Po poslednom jarnom zápase som si myslel, že budem mať pokojné leto, potom to ale začalo. Pre mňa boli posledné dva mesiace trochu adrenalínový šport, “ povedal športový riaditeľ Miroslav Držmíšek.

” Čögley sa vrátil na Slovensko kvôli priateľku, Mosquera mal zmluvu, s Acosta sme boli na zmluve dohodnutí, napriek tomu odišli. Pohyb v kádri bol neštandardný. Platili sme daň za úspech v minulej sezóne, kedy mužstvo hralo kvalitné futbal.Som hrozne veľa rád, že tú neľahkú úlohu trénera vzal Miera Koubek, skúsený tréner, len tak niečo ho neprekvapí, “ dodal Držmíšek.

Do kabíny naopak prišli Tomáš Berger, Martin Dostál, stopér Antonín Křapka, Zdeněk Linhart a Estónec Siim Luts. “Ešte rokujeme o príchode brankára Viktora Budinskeho, kde už to vidím len ako administratívne záležitosť. Trénujú s nami aj Jan Kuchta zo Slavie a Jiří Jeslínek. Ten sa k nám v stredu pripojil a veríme, že u nás bude pôsobiť, “ doplnil Držmíšek.

Zatiaľ naopak padla možnosť, že by prišiel Matěj Pulkrab zo Sparty. ” Máme tiež dohodu s Plzňou, ak budú uvoľňovať hráčov na hosťovanie, tak s nami budú konať ako s prvými.Zatiaľ ale nebol hráč, ktorý by sa nám hodil, “ doplnil Držmíšek.

” Bola to neštandardné príprava, v kádri bola turbulencie, zmenila sa polovica kádra. S tým som trochu nepočítal, ale sme tu na to, aby sme si s tým poradili. Trápi ma len rôzna úroveň trénovanosti hráčov. Je to dobrodružná práce. Nepriviedli sme ale zlé hráča a vidím v tíme potenciál, “ povedal tréner Koubek.