Cillessen sa s Ajaxom rozlúčil najväčším prídelom, aký pamätá

Veľmi smutné lúčenie s Ajaxom, kde strávil uplynulých päť sezón, má za sebou Jasper Cillessen. Ako tréner Peter Bosz, tak sám brankár po odvetnom zápase predkola Ligy majstrov s roštovou potvrdili, že ešte v ten večer reprezentačná jednotka preletí do Barcelony rokovať o prestupe, v dobrej nálade tak ale rozhodne nerobila…

Vlani to bol Rapid Viedeň hneď v treťom predkole, tentoraz ruský vicemajster v predkole štvrtom, teda posledným. Cillessen odchytal všetky štyri inkriminovanej duely a inkasoval celkom desať gólov. Štyrikrát, ako včera, nebol pokorený v ani jednom z predošlých 142 štartov za Ajax.

“Toto je otrasné ‘zbohom’.Hrali sme v príliš pomalom tempe a nechali sa prekonat vo väčšine duelov, “ povzdychol si po drvivej prehre 1: 4 zlomený brankár, ktorý v Amsterdame plnil úlohu lídra od sezóny 2013/14. Predtým pôsobil akurát v Nijmegene, ktorý ho aj vychovával.

“Po takej porážke neodchádzam prednými dverami, ale tými zadnými. Čo je škoda. Najradšej by som ešte raz a naposledy Ajaxu poriadne pomohol, “ hlesol ďalej po neúspechu Cillessen, ktorý v Rusku lovil balon zo siete hneď trikrát v rozmedzí necelej štvrťhodiny (52. – 66. minúta).

samotný Ajax naposledy toľko gólov dostal v domácom pohári v decembri 2014, keď Cillessenův náhradník Diederik Boer neúspešne čelil Vitesse (0: 4).To vtedy kuriózne trénoval Peter Bosz, teraz lodivod amsterdamských titanov, pod ktorého vedením sa zatiaľ mužstvo hľadá aj v lige.

Z prvých troch kôl Ajax vydolovali len štyri body a veľké problémy má zatiaľ s bránením standardek, z ktorých naprieč siedmich súťažnými vystúpeniami inkasoval už šesťkrát. Konkrétne v Rostove sa potom trápil aj smerom dopredu, keď prvú ranu medzi tri žrde vysielal až striedajúci Schöne v 73. minúte.

Na holandskej vicemajstrov teraz čakajú boje v základnej skupine Európskej ligy, ktoré sa už ale Cillessena týkať nebudú. Namiesto dvadsaťsedemročného brankára má potom v Amsterdam Arene zaujať zhodou okolností jeho náhradník z bronzového majstrovstiev sveta 2014, Tim Krul. Ten má v Ajaxe hosťovať z Newcastlu aj s možnosťou využitia opcie.