Dwóch z szkatułki: gdy dziecko nie jeden

Jedno powiedzieć: “Chcę kupić meble dla dzieci!”, zupełnie inna sprawa zmierzyć się z tym problemem twarzą w twarz. Sprawa wcale nie jest w ostrym niedoborze. Wręcz przeciwnie, istniejącą różnorodność często może przestraszyć. Szczególnie, gdy trzeba pokonać pokoju dziecięcym, gdzie żyją dwie dziecka. Zupełnie inny charakter, życzeń, pragnień, potrzeb i preferencji. Jak umieścić tych dwóch, nie zamieniając przytulny pokój w coś takiego pomieszczeniu?

Chyba najbardziej rozsądne będzie podział pokoju dziecka. Niech w jednym rogu jest otoczone zielenią, młody biolog, a w drugim na tapecie rozliczenia futurystyczne roboty przyszłego konstruktora. Jednak nie każdy apartament dysponuje taką ilością metrów kwadratowych. Dlatego, najczęściej rodzice muszą silnym rozwiązaniem jest znalezienie kompromisu realizacji projektu pokoju dziecięcego. A co do jej wystroju, to opcje nie przychodzą od razu. Jeśli chodzi o szafach i skrzyniach, to nie ma nic lepszego, albo mebli-transformatora, albo wbudowanych mebli. Oni jak nie lepiej pozwalają zaoszczędzić miejsce, przy tym wszechstronność, która jest tak ważna w opisywanym przypadku. Na czym naprawdę trudno zaoszczędzić przestrzeń, tak, to na spanie miejscach.

Jeśli dzieci i bardzo małe, rodzice długo głowią – wystarczy kupić dwuosobowa sofa dla dzieci. Jednym ogniu dwie pieczenie na jednym ogniu można zabić – i dzień miejsca nie zajmuje, a w nocy zawsze dostanie miejsce. Jednak jeżeli jednak zwrócić się do praktyczności, to takie podejście jest dalekie od idealnego rozwiązania. Przecież już około w wieku pięciu-sześciu lat dzieci na pewno nie zechce dzielić na dwa miejsca do spania. I będą mieli rację. A jeśli są różnej płci, to takich oświadczeń czekać należy jeszcze wcześniej. Aby tego uniknąć i dać mebli żyć w pokoju, jak to możliwe, pomyśl o tym, aby kupić piętrowe łóżko i pomyślałem. Taka metoda umieszczania dzieci nie tylko korzystne z punktu widzenia oszczędności miejsca, ale i wygląda dość imponująco.


W ten sam zachwyt nowoczesne łóżeczko tego typu przyczynią się nie tylko dzieci, ale samych dorosłych. Uzupełniać je można, jak tylko dusza zapragnie. Znajdzie się tu miejsce i drabinach i schodach, a dodatkowym piedestałów. O kolorach i materiałach dziś mówić nie trzeba. Już w tym zakresie nowoczesne producenci łóżek piętrowych nie skąpią na wyobraźnię. Ponadto, takie łóżka są przeznaczone na tyle długi okres, który mierzy prawie kilkunastu lat. Więc o zakupie nowych mebli trzeba zastanowić się jeszcze nie teraz. Że tylko uwolni się od prac remontowych i dodatkowych kosztów!
Partnerem i sponsorem wpisu jest Internetowy sklep meblowy oferujący największy wybór mebli do pokoju dziecięcego