Fanúšikom sa priebeh zápasu musel páčiť, myslí si Svoboda

Sparťania v 15. kole prvej ligy zvíťazili na ihrisku nováčika Hradca Králové 2: 1 a posunuli sa na štvrté miesto tabuľky pred Mladú Boleslav. Pražanmi poslal do vedenia v prvej polovici Lukáš Juliš, po zmene strán zvýšil Matěj Pulkrab a za domáce znížil Tomáš Malinský. Sparťania vonku naplno bodovali prvýkrát po štyroch stretnutiach.

“Myslím, že sa fanúšikom musel priebeh zápasu páčiť, gólové príležitosti boli na oboch stranách. Dali sme si za úlohu v Hradci vyhrať a sme radi, že vezieme tri body, aj keď nás to stálo dosť energie, “ povedal po zápase tréner Zdeněk Svoboda, ktorý Spartu prvýkrát formálne viedol ako hlavný kouč.

Spartu mohol dostať do vedenia už v ôsmej minúte kapitán Lafata, ale po prihrávke Karavajeva zblízka trafil tyč. V 13.minúte už sa letenský tím presadil. Lafata pristrčil loptu voľnému Juliš a ten na dvakrát prekonal brankára Ottmar.

Domáci sa však rýchlo oklepali a favorita zatlačili k jeho pokutovému územia. Martanovu prízemný ranu vykopol bývalý hradecký gólman Koubek a ďalšie sľubné akcie Východočesi nedotiahli, napríklad tesne pred pauzou z malého vápna minul Vlkanova.

“Od takejto 20. minúty sa obraz hry zmenil, od tej doby sme boli nebezpeční. Myslím, že šanca Adama Vlkanová v poslednej minúte polčasu volala po góle, “ uviedol hradecký tréner Milan Frimmel.

aj v druhom polčase bol dlho aktívnejší Hradec, lenže jeho hráči sa ďalej trápili v zakončení.Pokus Čierneho vyrazil Koubek a prichádzajúcou Polom v dobrej pozícii trafil len stopéra Kadleca.

Naopak z protiútoku v 56. minúte pridal druhý gól Sparty Pulkrab, ktorý zblízka využil presné Karavajevovy prihrávky. Za tri minúty sa však domáci vrátili do hry. Kadlec po centri z ľavej strany neobratne odvrátil loptu priamo k Malinskému a ten tvrdou ranou ukončil Koubka po 392 minútach ligovú nepriestrelnosť.

“Hradec hral veľmi dobre, ale my sme boli kvalitnejšie vo vápne a zápas sme mohli rozhodnúť skôr.Hradec je do útoku veľmi dobrý, s tymto tímom budú mať problémy všetci súperi, “ konštatoval hosťujúci brankár Tomáš Koubek.

Vzápätí Sparte chýbali k tretej strelené bránke len centimetre, keď sa Dudlova zblokovaná strela odrazila od Pulkrabovy nohy do tyče. Karavajev potom pálil tesne nad brvno a Lafata vychytal Ottmar.

“Votroci” v závere siahali po vyrovnaní a vytvorili si niekoľko možností, ale hosťujúci obrana na čele s Koubka odolala. Hradec tak prehral aj tretí ligové stretnutia po návrate na svoj zrekonštruovaný štadión a so Spartou nebodoval po piatykrát v rade.

“My sme síce znížili, ale na druhý gól už sme odpovedať nedokázali. Výsledok je veľké sklamanie, “ vyhlásil Frimmel. ” Je to škoda.Takto stlačiť Spartu, to sa moc často nestáva, “ doplnil obranca Hradca a odchovanec Letenských Roman Polom.