Kozák: Neviem, či Stoch dal už gól hlavou. Je to fantastický pocit

Výsledok, ktory letí do sveta raketovou rýchlosťou. Slovenskí reprezentanti v závere GOLO Stoch vrátili vedenie svojim farbám a tréner Ján Kozák ani nevie, či ho Vôbec už niekedy jeden z najnižšie hráčovho na ihrisku dosiahol hlavou. Na tlačovej konferencii triezvo zhodnotil realitu, ale neskrýval ani nadšením. Vicente del Bosque bol pre zmenu pochopiteľnou sklamaní.

Skvelý Výsledok pre slovenské futbal! Družina okolo trénera Jána Kozáka Zvíťazil po heroickom výkone nad úradujúcimi majstri Európy zo Španielska 2: 1. V prvo Polčas bolí domáci po góle Kucku z priameho kopu k výsledku 1: 0 blízko až do 82. minúty. Potom vyrovnal Paco, ale domáci ešte vrhli sily do útoku a vyplatilo sa.V závere rozhodol hlavičkou Stoch po perfektnej kontry a famóznom centri Ďuriš.

Slováci tlak v závere čiastočná neustáli a po vyrovnaní sa zdalo, že duel skončí remízou. Zvládli ale ešte narastajúci tlak ai po vyrovnaní a vrhli sily do útoku. To sa vyplatilo, veď vyčerpaní a do krvi bojujúci Slováci sa este raz tešili. Hlavičkou skóroval jeden z najnižšie mužov na ihrisku Miroslav Stoch. Predchádzala tomu rýchla kontra po pravý strane a Famózny centier k žrdi. Casillas neodvrátil druhý zásah a štadión vybuchol v neskutocne radosť.

Ján Kozák zhodnotil duel triezvo, ale iste s výbornými pocitov: “Myslím, že sme sa dobre pripravili, gól nám Veľmi pomohol. Hľa súper mal šance, no Polčas sme ustáli. Kritické to bolo po Zmena strany, ale podržal nás Kozáčik.Maximum robil Hamšík, najviac stiahnutá situáciám mali Weiss s Makom. Krajné obrancovia hostí mali vysoké napádaním. Stav nám nahrával, hoci súper nas zatlačil svoju kvalitu. V závere mali ľan jedného obrancu a na to doplatili. Ďuriš sa Preto dostal do brejku a Stoch fantasticky zakončil. Ani neviem či niekedy dal gól hlavou, je to fantastický pocit. Dosiahli sme Víťazstvo a tešíme sa z toho, “ Povedala na tlačovej konferencii lodivod tímu Slovenska.

Tréner Vicente del Bosque bol, samozrejme, sklamaní: ” Bola to prvá prehra po dlhej dobe . Nehral sme v pohode. Mohli sme útočiť ai viac. Vyzeralo to na remízu, Nakoniec to nevyšlo. Nebolo to pre mňa lahko, chýbala nám sily, stratili sme kontrolu, hľadali sme sa. Slovensko bolo veľmi dobre, za to stál hlavne protiútok. “