Liga prinesie návrat Bílka aj boj Příbrami o prvé body

V sobotu sa prvýkrát po ôsmich rokoch predstaví v slovenskej lige bývalý reprezentačný tréner Michal Bílek, ktorý v týždni prevzal Jihlavu. Jeho prvým protivníkom bude Jablonec. Za Vysočinou je v prvoligovej tabuľke iba Příbram, ktorá sa proti Teplicím pokúsi získať vôbec prvé body v sezóne a stopnúť sériu 677 minút bez streleného gólu.

Příbrami sa vstup do sezóny vôbec nepodaril a na ukončenie čakania na prvý bod i gól zatiaľ nepomohol ani príchod nového trénera Petra Radu. Středočeši tak majú najhorší štart do súťaže v histórii a teraz budú proti Teplicím odvracať ďalší nelichotivý rekord. Ešte nikdy sa totiž nestalo, že by po 7.kole niektorý z tímov nemal ani bod.

“Nám sa prehlbuje tá nepríjemná situácia, že sme už šesť kôl nezískali bod a nedali gól, ale tak to proste je a musíme sa s tým vyrovnať a prať . Hráči nemajú už kam cúvať. je to žalostný, ale je tu dosť skúsených hráčov, ktorí by sa s tým mali vyrovnať a musí tím podržať, “ povedal Rada.

Do Příbrami navyše prídu Teplice , ktoré v štyroch z posledných šiestich stretnutí nedostali ani gól.

Veľký návrat sa chystá v Jihlave, kde sa prvýkrát predstavia tréner Bílek, ktorý v lige viedol naposledy Spartu v roku 2008. Od tej doby pôsobil pri národnom tíme a v zahraničí.Teraz po dlhšej pauze verí, že nakopne Jihlavu, ktorá v úvodných šiestich kolách nevyhrala a má len dva body.

“Dva získané body nezodpovedajú skutočnému dianie na ihrisku. Napríklad v poslednom dueli v Karvinej mal tím dosť smoly pri prakticky všetkých inkasovaných góloch. Teraz šťastie musíme ísť naproti. Pozitívne je fakt, že chlapci na tréningu veľmi dobre pracujú, a cítim, že mužstvo chce nepriaznivú sériu zlomiť. aj preto som do sobotňajšieho zápasu optimistom, “ povedal Bílek.

Mladá Boleslav sa pokúsi doma proti Slovácku nadviazať na vydarený zápas zo Sparty, kde uhrali remízu 2: 2. “Na Sparte sme mohli myslieť na tri body. Naopak Slovácku sa od začiatku sezóny veľmi nedarí. Po zmene trénera si to tam ešte len sadá.Takže na ne musíme vletieť a nedať im šancu sa nadýchnuť. Nič iné ako tri body neberieme, “ povedal stredopoliar Petr Mareš.

Majstrovská Plzeň v nedeľu doma privíta nováčika z Karvinej, ktorému sa až prekvapivo darí a do stretnutia ide ako sused Plzne v tabuľke. Viktoria navyše bude mať v nohách štvrtkový zápas s AS Rím v Európskej lige (1: 1). “Výkon tímu proti tak kvalitnému súperovi ma potešil. Budeme sa na to snažiť nadviazať aj proti Karvinej. Nechcem predbiehať, ale nejaké zmeny v zostave samozrejme budú. Nedôjde však k ničomu vážnemu, pretože nechceme na veľký počet zmien doplatiť, “ naznačil tréner Roman Pivarník.

Siedme kolo ponúkne cez víkend tiež pražskej derby medzi Duklu vedenú novým trénerom Jaroslavom Hynkom a Bohemians 1905.Klokany sa pokúsi nadviazať na dve predchádzajúce domáce výhry. Brno doma privíta Hradec Králové. Šláger kola o čelo tabuľky medzi nečakane vedúcim Zlínom a druhou Spartou je na programe v pondelok rovnako ako duel Slavie s Libercom.