Postup by nebol úplne spravodlivý, uznal kouč Trpišovský

Tréner Jindřich Trpišovský uznal, že futbalisti Liberca si v Solúne postúpiť do jarných bojov Európskej ligy nezaslúžili. Slovan prehral s PAOK 0: 2 a obsadil posledné miesto v základnej skupine J. Štyridsaťročný kouč hodnotí práve skončený jeseň rozporuplne, je veľa nespokojný s výsledkami v domácej súťaži, kde sú Severočesi len dva body od zostupových pozícií.

Liberec by vzhľadom k výhre Fiorentiny v súbežne hranom dueli na ihrisku Karabachu poslala výhra v Solúne do jarných bojov, Severočesi ale boli po celý zápas horšie. “Sklamanie je to veľké vždy, keď prehráte. Navyše podľa druhého výsledku vieme, že ak by sme stretnutie zvládli, mohli sme postúpiť.Ale úprimne povedané by to nebolo spravodlivé voči tomu, čo sme v skupine predviedli, “ povedal novinárom Trpišovský.

PAOK podľa neho postúpil úplne zaslúžene. ” Dnes bol medzi tímami obrovský rozdiel. Dopadlo to tak, že tento zápas bol priamy duel o to, kto postúpi. PAOK ukázal ďaleko väčšiu kvalitu, sebavedomie, lepšiu prácu s loptou, pohyb a hlavne ich päť záložníkov bolo lepších ako naši. Takže bol skoro neriešiteľný problém dnes uspieť. Oni mali šesť gólových šancí, my jednu, “ dodal liberecký tréner.

PAOK ukázal, že keď sa dostane do vedenia, jeho výkon vzrastie. ” Domáce začali veľkou šancou, okolo 20 . minúty ich tlak ustávala. Potom sme nezakončil pár brejkov a dostali prvý gól. Naše šance spočívala v tom, že dáme prvý gól.V týchto zápasoch vždy veľa rozhoduje prvý gól, my tie zápasy nevieme otáčať, dávame málo gólov. Druhou polke už tam boli pasáže, kedy nám súper skoro nepožičal loptu, u týchto južanských tímov potom výkony rastú, “ povedal Trpišovský.

Liberec dnešnej zabitím potvrdil nevydarený záver jesene. V domácej lige šesťkrát po sebe nevyhral a je až trinásty. “Hodnotím jeseň veľa rozporuplne. Teraz sme sa o tom bavili v kabíne, Honza Nezmar (športový riaditeľ) to tam hodnotil. Ešte zajtra máme nejaké sedenie. Musíme to rozdeliť na dve časti, “ povedal Trpišovský.

” V možnostiach Liberca dostať sa do skupiny a zarobiť cez 100 miliónov je neskutočný úspech. Nám sa to navyše podarilo druhú sezónu po sebe.V Európe sme sa dostali cez Larnaky, ktorá bola možno ešte lepšie ako PAOK. Uhrali sme potom štyri body v skupine, pre klub s rozpočtom Liberca je to obrovský úspech, “ uviedol.

” Na druhú stranu 15 bodov v lige je obrovský neúspech. V druhej polovici jesene išla naša hra strašne dole, vlastne od zranenia Davida Hovorky. Nedokázali sme potom dať defenzívu dohromady, veľa sme s tým miešali. Stratili sme hlavné devízu, defenzívu, “ dodal kouč.