Remízu vo Vršovická derby zariadili odchovanci súpera

Remízu 1: 1 vo VRŠOVICKÁ derby medzi futbalistami Slavie a Bohemians 1905 zaistili svojimi gólmi odchovanci súperovho klubu. Skóre v štvrtej minúte otvoril stopér “klokanov” Michal Šmíd, ktorý vyrástol v Edene, a deľbu bodov zariadil vyrovnávacej trefou o deväť minút neskôr Milan Škoda. Ten prišiel do Edenu z jamky.

“Je to taký paradox. Ja som síce býval veľký slavistov, ale pretože som v áčku Slavie neodohral ani jeden zápas, tak to pre mňa zase také nebolo,” povedal novinárom Šmíd.

“aj keď moc gólov nedávam, takže každý gól v lige je pre mňa sladký.Tento zaistil bod na Slavii, takže je výborný, “ dodal tridsaťročný obranca, ktorý dostal po zápase od fanúšika ako suvenír ázijskú čiapku. ” Sľúbil mi, že keď niečo Uhra, dá mi to kvôli (čínskym) sponzorom tu, že sa to hodí, “ smial sa Šmíd.

Ani rovnako starý Škoda nebral trefu do siete bývalého klubu nijako výrazne prestižněji. ” Samozrejme som v Bohemce pôsobil. Do každého zápasu idem s tým, že chcem vyhrať a pomôcť tímu gólom. Že som dal gól, je super, ale potrebovali sme vyhrať, takže by som ho vymenil za tri body, “ uviedol Škoda.

Svojim zásahom korunoval jubilejný 200. zápas za Slaviu. Obtocil sa a spoza vápna napálil loptu k žrdi. “Nevedel som, že to tam až takhle zapadne. Videl som, že gólman nejako nereagoval.Asi som ho zaskočil, “ konštatoval Škoda.

Šmíd vedúcim gólom slávistu zaskočil. ” Druhýkrát tento rok som to takto dorazil do prázdnej brány. Čakal som, že by sa to tam mohlo odraziť a stalo sa, “ usmieval sa Šmíd.

Gól ale asi nemal platiť pre predchádzajúce ofsajd Dominika Maška. ” Ty jo, to som nevedel, že sme dostali gól z ofsajdu. To je hrozné, to mení všetko. Nie, robím si srandu samozrejme. Ale toto sú momenty, ktoré niekedy rozhodujú, keď sa toľko nedarí. Nie je to príjemné, ale vyhovárať sa na to nebudeme, “ konštatoval Škoda.

Slavia po šnúre šiestich víťazných ligových zápasov teraz druhýkrát za sebou remizovala. ” Je to samozrejme veľká strata. Bez ohľadu na to, či sme druhí alebo tretí, sme chceli mať 28 bodov.Blbo sme do zápasu vstúpili, v druhej polovici sme mali veľký tlak. Bohužiaľ niečo chýbalo k tomu, aby sme dali rozhodujúci gól, “ dodal Škoda.