Roger Federer odráža chyby mládeže po výhre 300. Grand Slam zápas

Ako Roger Federer urobil 299 krát predtým v grand slam zápasov, on vyhral znova. V týchto dňoch, rovnako ako v jeho pomp, skoro vždy vyhrá – až do konca dvojtýždňovej doby, kedy ho Novak Djokovič nevyhnutne čaká. Ale švajčiarsky, ktorý je skoro príliš dobrý na to, aby bol pravdivý, bol taky príliš Že je dobré poraziť v štyroch súpravách Grigor Dimitrov v piatej dňoch Australian Open a po ponore v druhom sérii sa dostal do štvrtého kola v snahe dosiahnuť svoj piaty titul a dúfal, že bude nakreslený spolu s Djokovičom, zatiaľ čo sedí tesne za Royom Emersonom .

Nikto predpokladá, že; Ale mnohí z nich úplne odpískali svoje šance, a to ani v 34. rokoch, pretože skok v jeho tenisu je nezmazateľný.Iba Martina Navrátilová, s 306, získala viac zápasov v majore. Táto známka by mala padnúť na francúzskom Open alebo Wimbledone. Medzitým Federer túto kampaň skončil a vyzerá dobre po svojom 6-4, 3-6, 6-1, 6-4 víťazstve nad Dimitrovom. Predtým, než odišiel, aby si odpočinul na svoj zápas proti David Goffin v nedeľu krátko odzrkadlil dosiahnutie medzery v tridsiatich víťazstvách a pripustil, že začiatky svojej dlhej, karierovej kariéry neboli tak nádherné, ako sa zdá.

” Veľa chýb, “povedal muž, ktorého obdivovatelia pravdepodobne radšej zabúdajú na jeho raketové búšenie, vlasy farbené dospievajúce roky. “Prial by som si, keby som mohol byť silnejší, keď som bol v praxi mladší, ale myslím, že je to tak, ako to bolo potrebné.Musel to byť geniálny alebo strašný. Potreboval som toto široké spektrum. Potreboval som urobiť chyby, aby som sa stal hráčom, ktorého som dnes. “

V piatok urobil 55 chýb, ale udeľoval 13 esá a 48 víťazov. Stále hrá hazard (v čo najbezpečnejšej možnej miere) na svoj talent.

Goffin je na vlastnom pláne. Slávne vybral Federera na Rolanda Garrosa, keď pred štyrmi rokmi malý chlapec s čerstvým tvárou a stále vyzerajúci ako dospievajúci dospievajúci, sa neustále zdokonaľoval a je tu 15.Staral sa o podnikanie proti inému rastúcemu vyhliadke, Dominic Thiem, ale nie bez boja, vyhral 6-1, 3-6, 7-6 (7-2), 7-5.

Belgičan mohol konečne získať víťazstvo nad Federerom na štvrtom pokusu, Dimitrov, ktorý ho dobre pozná (a neskôr ošetroval bolavé lakeť) povedal: “Prečo nie? Hral som s ním niekoľko krát. Je dosť talentovaný. Kto sa tam dostane von proti tomu, kto má šancu. Nikdy neviete, čo sa stane v ten deň.Môže to byť tvoj čas. “

Ak je Federer príkladom pokoja a triedy, Nick Kyrgios, vo veku 20 rokov, je uviaznutý v komorách s vlastnou úzkosťou svojej vlastnej konštrukcie – V piatok večer bol v hlave triasol, pokrčil ramená, pokrčil rakety, skrášľoval a prenasledoval náladu a obrátil sa na virtuózne predstavenie horľavého slapstick. Zaznamenal to vysoký bod, keď si s Tomášom Berdychom zasadil 5 až 4 hráčov, sťažoval sa rozhodcovi, britskému Jamesovi Keothavongovi, že niekto hrá v dave hudbu. “” Ste v poriadku? ” Opýtal sa úradník. “Mate, hrá sa hudba v dave, zatiaľ čo hráme! Povedal som ti sedemkrát!Prečo mu nehovoríte, aby ho vypol? “Keothavong povedal, že sa ho už spýtal, či sa chce zastaviť, kým vyšetrovatelia vyšetrujú. “Nie ste to neurobili,” povedal Kyrgios, keď vyrazil do hry, aby pokračoval v zápase, ktorý sa pre neho rozhodne zhoršil. Potom, čo dostal malú odpoveď, keď požiadal dav, aby počuli hudbu, zamrmlal: “Toto miesto je cirkus.”

Skutočne. A bol len jeden klaun.Zdá sa, že raketa prichádzala z polostrova Big Bash na blízkej MCG (s Kevinom Pietersenom, ktorý vedie domácu stranu k víťazstvu). Potom, keď prešiel crescendo, sa Kyrgios objavil Jeho vlastnú hudbu, ako je nepredvídateľný bavič, ktorý je, plácanie lopty voľne na všetky časti, aby vyhral tretiu sadu na cvalu. Berdych, ktorý si celú noc sotva praskol úsmev, držal nervy, aby vyhral 6-3, 6-4, 1-6, 6-4. “Hrozné rozhodovanie” bolo Kirgiosovo rozdelenie do Keothavongu, ďalší smutný výjazd. Berdych ďalej hrá Roberto Bautista Agut, ktorého trojnásobný víťaz nad bývalým šampiónom US Open Marinom Cilicom na 12 Mierne prekvapenie viac ako šok.

Pre Djokoviča nebol vinobraný týždeň.Po utorok v utorok potvrdil, že odmietol úplatok vo výške 200 000 dolárov a vyhral zápas v Rusku pred deviatimi rokmi, bol nútený poprieť talianske noviny nasledujúcu noc. Ďalej sa prekvapil, že jeho krstné meno “Novack” na revolvingovom reklamnom kolotoči, ktoré zaznieva v rodine Aréna, bolo prepisované nesprávne a potom jeho technicky upravený príspevok k Lleytonovi Hewittovi na rozlúčkovom večeri nevytvoril Federer, Rafael Nadal, Andy Murray a Kyrgios.Roger Federer je presvedčený, že môže predĺžiť svoj beh v austrálskom Open Readme

“Nemám žiadny komentár,” povedal Srb. “Neviem.Urobil som to, ale to tam nebolo. “Ale zahral si dobre, aby porazil Andreasa Seppiho v troch súbojoch, 6-1, 7-5, 7-6 (8-6), aby si rezervoval štvrté kolo Miesto proti Gilles Simonovi, ktorý mal oveľa ľahší čas proti Federico Delbonis.