Sáblíková na kauzu s OH odpovedala po svojom, vyhrala na MČR časovku

Martina Sáblíková vyhrala na spoločnom majstrovstvách Českej republiky a Slovenska v cestnej cyklistike v Hodoníne časovku a pripísala si na bicykli už trinásty domáci titul. Trojnásobná olympijská šampiónka v rýchlokorčuľovaní nechala za sebou rovnako ako vlani v Žiline na druhej priečke Jarmilu Machačová, tretie došla chodkyňa Anežka Drahotová.

Na rozpálenej trati s dĺžkou 24 kilometrov Sáblíková postupne našla chuť do pretekania aj cez pretrvávajúce sklamanie z pravdepodobné neúčasti na olympijských hrách v Riu.


Machačová porazila o minútu a deväť sekúnd a získala šiesty časovkársky titul.

Pôvodne pritom dvadsaťdeväťročná víťazka kvôli peripetiám ohľadom olympijského štartu ani nechcela ísť. “Musím povedať, že mi veľmi dobre nie je.Ani som dnes nechcela štartovať. Bolo to skôr o tom, že som si povedala, že pôjdem. Taká tá hlavná motivácia do tej časovky tam nebola a cítila som to tak aj na štarte. Keď potom už človek jede ten závod, tak to ale nechce len tak odkroužit, “povedala Sáblíková novinárom.

” Bolo to nakoniec dobré. Pekný preteky a som rada, že ma diváci prišli podporiť. Oddýchla som si tam z toho kopca; síce fúkalo proti, ale nemalo cenu sa hnať. Videla som našťastie Jarmilu asi 30 metrov pred sebou, čo mi pomohlo. Ona išla dnes výborný závod, fakt super, “ocenila Sáblíková majsterku sveta z roku 2013 z bodovacieho závodu na dráhe.

Drahotová sa o bronzu dozvedela až u svojho karavanu.” Som fakt tretí? Dúfam, že si nerobíte srandu, inak by to bolo fakt blbé.Ale či to tak je, tak som rada a mám veľkú radosť. Dnes už som nemohla ísť rýchlejšie. Mala som v sebe veľkú motiváciu, že dôjdem pre medailu, aj keď som vedela, že to bude ťažké, “uviedla Drahotová, ktorá má v chôdzi medailu z majstrovstiev Európy.

Okrem nástrah trati bojovali účastníčky závodu aj s veľkým horúčavou. “Bolo to ťažké. Tie trópy nie sú nič príjemné a myslím, že s tým bojovali úplne všetky dievčatá, ale inak celkom v pohode, “podotkla Sáblíková.” Je fakt horúco. Ja mám rada teplo, ale je hrozné teplo. A na bicykli je to poznať, “doplnila Drahotová.

Český titul v závode juniorov získal Richard Holec, medzi juniorkami si viedla najlepšie Adela Šafářová.

Ženy (24 km) : 1. Sáblíková (Nowis Team) 32:04, 2. Machačová (Dukla Praha) -1: 09, 3. A.Drahotová (Louny) -2: 14, 4. Valachová (SR) -3: 17, 5. Hochmann (Dukla Praha), 6. Keseg Števková (SR) obe -3: 20.

Juniori (24 km): 1. Holec (Nutrend Specialized Racing) 30:54, 2. Otruba (Mapei Merida Kaňkovský) -50, 3. Štoček (SR) -1: 04.

< p> Juniorky (16 km): 1. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) 19:47, 2. Džerengová (Dukla Praha) -27, 3. Kerschbaummayrová (Nowis Team) -32.Zobraziť viac: detsky zahradny set