Saracens zvažujú, či sa odvolanie proti pozastaveniu Chrisom Ashton

Saracens zvažuje, či sa odvolanie na 10-týždňové pozastavenie vydané Chris Ashton po obdržaní písomného rozsudku verdiktu, ktorý ho vylúčil z celej Anglickej kampane šiestich národov.

“Dostali sme Písomný rozsudok a spracovávajú informácie. Predtým, než sa rozhodne, či sa bude odvolávať, budeme o tom diskutovať s našim právnym tímom, “povedal hovorca Saracens. Šampióni Premiership majú teraz 72 hodín, aby sa rozhodli, či budú spochybňovať výsledok disciplinárneho konania, ktoré sa konalo v Londýne. Streda.V písomnom rozsudku uverejnenom v piatok popoludní sa ukázalo, že súdny úradník Jean Noel Couraud považoval riešenie za trestný čin, ktorý vystavil Marshala riziku vážneho zranenia. Ashtonov právny tím tvrdil, že kontakt s Marshallovou tvárou bol úplne náhodný a neúmyselný, ale Couraud túto obranu odmietol vo viere, že konal bezohľadne. Couraudove zistenia uvádzajú, že: “Hráč jasne chytil tvár obetí hráča A dal svoju pravú ruku do očí alebo do oblasti očí svojho súpera.

“Hráč urobil vedomé úsilie hrať hlavu a tvár obetí hráča. Zámerne dosiahol a chytil svojou pravou rukou hlavu a tvár obete.Vedel, alebo mal vedieť, že existuje riziko spáchania činu hnevu. Kontakt nebol náhodný, ale bol bezohľadný.Spáchal faul údajný v citácii a tento akt zaručoval červenú kartu. “Ashtonov právny tím argumentoval, že sankcia na prvom stupni za trestný čin 12 týždňov by bola” úplne neprimeraná “z dôvodov, vrátane Dobrá situácia hráča Saracens a nedostatok ujmy – a vyzval k zníženiu akéhokoľvek pozastavenia minimálne o 50%. Justičný dôstojník však vzal na vedomie potrebu odstrašujúceho prostriedku na boj proti tomuto druhu “

Marshall, ktorý odhalil svoju víziu, nebol vôbec ovplyvnený prostriedkami, povedal:” Jeho ruka prišla do kontaktu s mojím oblikom a oblasťou očí dlhší čas.

“Jeho prsty však nevstúpili do očí.Jeho prsty sa nachádzali v okolí očí, viac ako zmačkané. “Dôkazy z Ulsterovej fyziky Gareth Robinson naznačili, že Marshall spočiatku myslel, že bol vykopnutý. Robinson povedal:” On Keď prišiel, Luke držal svoju tvár a jasne mi oznámil, že bol v očiach “zahalený zámerne”. Suspendovanie je pre Ashtona divokú ranu, ktorá sa vracala späť do tímu Anglicka Keď sa v minulom týždni zhoršil v dôsledku jeho vnímaných defenzívnych nedostatkov. Nový anglický tréner Eddie Jones ho minulý týždeň zaradil do svojho elitného šampionátu pre šiestich národov a Ashton, Strávil predchádzajúcich 18 mesiacov v medzinárodnom exile, bol vyčlenený na štart pravého krídla proti Škótsku dňa 6. februára. Jeho absencia otrávila Anglicku svojho najsmrteľnejšieho finišéra – Ashton prekročila 19 krát v 39 testových vystúpeniach Ben Youngs je ďalší najvyšší z deviatich pokusov – a Jones bude čakať na to, či Sára Odvolanie predtým, ako zavoláte náhradníka.