Šilhavý na výhru 2: 0 na Sparte nadosmrti nezabudne

Tréner Jaroslav Šilhavý prežil prvé pražské derby v úlohe hlavného kouča a hneď v ňom hráčov Slavie doviedol po rokoch k výhre na Sparte. Nedeľné triumf 2: 0 na Letnej si preto bude pamätať do konca života. Kľúčové pre úspech podľa neho bolo, že červenobieli zaskočili súpera aktívnou hrou.

“Pocit je to nádherný. Prvú derby v úlohe hlavného kouča a hneď víťazstvo na Sparte. To si budem pamätať asi nadosmrti, to nezabudnem, “ povedal po zápase na Letnej Šilhavý.

Výsledok považoval za spravodlivý. Slavia súpera prestrieľala a po zmene strán góly Murise Mesanovic a Jaromíra utratil rozhodla. “Vyhrali sme úplne zaslúžene, bez toho aby som chcel byť arogantný. Prvý polčas sme boli jasne lepší, len tomu chýbala bránka.Nedali sme penaltu, ale keď som videl to odhodlanie chalanov v kabíne, cítil som, že to zvládneme. Bol to bezchybný tímový výkon. Je to veľké víťazstvo, “ radoval sa Šilhavý.

Potešilo ho, že tím nezrazila Mešanovičova nepremenenej penalta z tretej minúty nastavenia prvého polčasu. ” Boli sme trpezliví. Ukázali sme silu v tom, že aj keď sme nepremenili penaltu, čo nás mohlo trochu oslabiť, išli sme ďalej za tým víťazstvom a vyplatilo sa. Sparta nás v druhej polovici síce chvíľu zatlačila, ale my sme sa druhým gólom dostali na koňa, “ konštatoval Šilhavý.

V polčase sa snažil Mesanovic povzbudiť. ” Je to dobrý útočník, to sa stane, že nedá penaltu. Emócie boli veľké, prišiel do kabíny v polčase úplne frustrovaný a nadával.Ale všetci ho upokojovali, že nevadí, že do toho ideme znova. Cítil dlh pre tím, že nedal penaltu, a išiel za tým. Nepoznamenalo ho to a v druhom polčase to odčinil, “ pochvaľoval si Šilhavý.

Popri výsledku ho potešil aj výborný výkon, Slavia totiž favorita kombinačnou hrou nečakane prehrávala. ” Kľúčom k úspechu bolo , že sme prišli hrať odvážne s aktívnou obranou. Hrali sme ju veľmi vysoko a Sparta mala veľké problémy pri rozohrávke. Prvý polčas sa vďaka tomu vôbec nedostala do hry, “ povedal Šilhavý.

” Hrali sme jednoducho dopredu a potom sa k tomu pridá aj kombinačné hra. Chlapci podali výborný tímový výkon, ktorý rozhodol.Trošku je to prekvapenie, ale zaslúžené, “ dodal Šilhavý, ktorý po príchode na lavičku Slavie získal s tímom z troch kôl sedem bodov.