Sklamanie a komplikácie, zhodnotil Hořava domáci prehru s Giurgiu

Plzeňský stredopoliar Tomáš Hořava bol smutný a sklamaný, že so svojimi spoluhráčmi v treťom kole skupiny Európskej ligy prehral doma s Astrou Giurgiu 1: 2. Podľa dvadsaťosemročného futbalistu, ktorý zamieril do oboch bránok, rozhodli o osude štvrtkového stretnutia individuálne chyby a slabá ofenzíva českého šampióna.

“Prehrali sme dôležitý zápas pred vlastnými fanúšikmi. Chceli sme ho zvládnuť, takže určite sme smutní a sklamaní, “ povedal novinárom Hořava.

Po hodine hry si najprv strelil nešťastný vlastný gól na 0: 2, štyri minúty pred koncom ale oživil nádeje Plzne na bodový zisk, keď dorazil do bránky vlastné nepodarenú penaltu.

“Pri tom druhom góle sme stratili v rozohrávke balón, oni šli tri na dva.Ja sa tam rýchlo vracal a križoval hráča. Vedel som, že to bude nastreľovať pred bránu, takže som to chcel na dlhú nohu blokovať, bohužiaľ som to zblokoval tak nešťastne, že to skončilo gólom, “ opísal vlastný zásah.

“Pri penalte som sa rozhodol pre pravú stranu, bez toho aby som sa pozeral na gólmana. On tam bol rýchlo a vyrazil to, našťastie pred seba k mojej nohe a už som nemal problém to doraziť, “ doplnil Hořava k druhej situácii.

Domáce obranu predovšetkým v prvom polčase hneval útočník Denis Alibec , ktorý po niekoľkých nepremenených šanciach vo 41. minúte poslal Giurgiu do vedenia. “Alibec bol veľa vidieť a robil nám veľké problémy. Zvlášť to bolo ku koncu polčasu, takže to nás ešte viac zrazilo dolu.Sú to individuálne chyby a stáva sa to, “ konštatoval Hořava.

” Aj keď sme prehrávali 0: 1, tak ten zápas ešte nebol rozhodnutý a mali sme celý polčas pred sebou, aby sme to zvrátili. Ale je nepríjemné, keď sa dostaneme takto do stavu 0: 1, “ doplnil bývalý hráč Brna či Olomouca.

Kritický bol ik plzenskej ofenzíve. ” Finálny prihrávka tam nebola, nedokázali sme sa tam presadiť. Boli tam nejaké Zavar, centrami boli nepresné.To nám teraz chýba, či už na Slovácku (1: 1) alebo i teraz, “ upozornil Hořava.

Viktoria si skomplikovala boj o postup do vyraďovacej fázy Európskej ligy, keď je s dvoma bodmi až posledný v skupine E. “Samozrejme teraz šance klesli, ale ešte máme pred sebou tri zápasy a budeme bojovať až do konca,” vyhlásil šesťnásobný reprezentant.

Podľa neho by Plzni mohol budúci duel s Astrou v Rumunsku sedieť viac. “Bude to úplne iný zápas. Tu skôr zaliezli a hrali na brejky, doma treba budú musieť oni tvoriť a bude tam viac priestoru pre nás.


Takže verím, že môžeme vyhrať, “
uviedol plzenský stredopoliar.

Popísané produkty, ktoré si kúpite v obchode: Náš obchod sa špecializuje predovšetkým na detský nábytok