Slávistky v LM doma podľahli Rosengardu 1: 3, Marta gól nedala

futbalistky Slavie v úvodnom osemfinále Ligy majsteriek doma podľahli Rosengardu 1: 3. Posledné polhodinu za švédskej šampiónky odohrala slávna Brazílčanka Marta, ale strelecky sa nepresadila. Jediný gól domácich zaznamenala v nastavení Kateřina Svitková.

Pražanky na štadióne Viktorie Žižkov trikrát inkasovali počas jedenástich minút prvého polčasu a vzdialila sa im možnosť zopakovať štvrťfinálovú účasť z minulého ročníka. Odveta v Malmö sa odohrá budúcu stredu.

“Majú individuality, sú výborné a silné na balóne. Napriek tomu je to tím, s ktorým sa dá hrať lepší partie. Tri góly je samozrejme dosť v domácom prostredí . Určite máme na to, aby sme hrali v odvete lepšie. Šance na postup sú vždy.Keď u nich vyhráme 3: 0, tak postupujeme, “ povedal novinárom tréner Slavie Pavel Medynský.

Prvá veľkú šancu mali v úvode slávistky, ale Kožárová z uhla neprekonala brankárku. Hráčky Rosengardu častejšie držali loptu a po polhodine hry udreli. Najprv vo 33. minúte z rohu hlavičkoval Masárová. po jej prihrávke už za tri minúty zvýšila Nilssonová. a ešte pred pauzou pridala tretí gól Enganamouitová z penalty po ruke Budošové.

“Nedali sme obrovskú šancu a nepremenili ani ďalšie dva rýchle brejky.Potom sme dostali hlúpe góly, “ ľutovala záložníci Svitková. ” Škoda zlepených gólov, ale prvý polčas sme úplne dobre nebránili, pretože v prostriedku sme mali problémy, “ doplnil Medynský.

Tím z Malmö v druhom polčase ubral z tempa, takže prvé zaujímavejšie moment prišiel v 62. minúte, keď za potlesku divákov prišla na ihrisko Marta. Päťnásobná najlepšia futbalistka sveta však žiadnu veľkú príležitosť nemala.

< i> “Je veľa kvalitnej hráčka a má to v nohe. Je sen asi každej futbalistky si proti nej zahrať. Bola po zranení, takže sa potrebovala trošku rozohrať.Keby na nás vletela v plnom tempe, tak s ňou asi máme väčšie problémy, “ uviedla kapitánka domácich Veronika Pincová.

Slávistky sa hlavne zo štandardných situácií dostali do niekoľkých Zavar v šestnástke Rosengardu a v druhej minúte nastaveného času sa trafila tvrdou ranou z priameho kopu Svitková.

“Ten gól nič moc nerieši, pretože pre postup aj tak musíme streliť tri góly. Väčšinou trestňáky kopu, tak som si na to verila. Občas sa mi stane, že mi lopta takto dokáže zaplávať, pretože inak by to chytila, “ konštatovala Svitková.