Tvrdík: Aj keď titul nebol cieľ sezóny, chceme sa oň pokúsiť

Pred sezónou vyhlásilo vedenie Slavie ako cieľ skončiť v lige do tretieho miesta, po nečakane dobrom jesene sa ale Pražania podľa predsedu predstavenstva a zástupca čínskeho vlastníka klubu spoločnosť CEFC Jaroslava Tvrdíka chcú na jar pobiť o svoj prvý titul od sezóny 2008/09. Červenobieli strácajú z druhej priečky v tabuľke len bod na vedúce Plzeň, hoci Viktoria má jeden zápas k dobru.

“Pred sezónou sme si dali za cieľ byť vo finále domáceho pohára a byť do tretieho miesta v lige. Takže sme spokojní. Včera som mal rokovania s majiteľom firmy CEFC a tiež vyjadril spokojnosť.Ciele sa darí plniť, nechceme na nich nič meniť, ale nechceme byť tiež alibisté, “ povedal Tvrdík na tlačovej konferencii.

” Je úplne jednoznačné, že naša súčasná pozícia nás vedie k tomu bojovať o titul. Akokoľvek to nebol cieľ pre túto sezónu, tak sa o to chceme pokúsiť. To, že sme tomu (titulu) takto blízko, je náš splnený sen, “ dodal bývalý minister obrany.

Vedenie klubu sa zrejme podarí udržať drvivú väčšinu opôr. ” Som veľmi rád , že Milan Škoda či ďalšie kľúčoví hráči nepreferujú odchod do iných klubov. Aj keď by napríklad atmosféra tej príjemnej jeseň série nabádala k tomu odísť na vrchole.Pre hráča je dobrou ambícií pre jar bojovať so Slaviou o titul, “ uviedol Tvrdík.

” Nie sme v situácii, že premýšľame o predajoch, naopak stále chceme tím posilňovať. Kedy inokedy bojovať o titul ako teraz? Neprať sa na jar o titul už by som považoval za sklamanie, “ povedal Tvrdík.

Pražania od trénerské zmeny a príchode kouča Jaroslava Šilhavého v dvanástich kolách ani raz neprehrali a zrejme najlepšie im vyšlo derby na Sparte , kde po nečakane dominantným výkone po rokoch zvíťazili 2: 0. Vedenie verí, že tím je dostatočne psychicky silný na vyhrotený boj o titul.

“Samozrejme skúsenosti sú vec neprenositeľná, sú jedna vec, ale rovnako dôležitá je kvalita. A tá tu je. Veríme, že kouč hráčov po mentálnej stránke dobre cez zimu pripraví.Pod jeho vedením sme absolvovali niekoľko ťažkých zápasov a nemal som pocit, že by sme po mentálnej stránke prepadali. Práve naopak, “ uviedol generálny riaditeľ Slavie Martin Krob.

Tiež záložník Antonín Barák nepochybuje, že Slávisti majú na to získať titul. ” Verím nám, viem, akú máme partiu. Tím ťahá za jeden povraz, dokážeme sa podporiť a podržať, čo sme potrebné na rozdiel od Sparty ukázali. To môže byť faktor, ktorý môže na jar rozhodovať, “ mienil reprezentačný stredopoliar.

V zime slávistu čakajú dve sústredenia – v Číne a v Španielsku. ” Klub odlieta po novom roku na ostrov Chaj-nan na pozvanie tamojšieho guvernéra. Spoločnosť CEFC je na Chaj-nanu najväčším čínskym investorom.Primárnou úlohou tejto časti je hlavne kondičný príprava, ale klub si tiež v rámci nej zahrá s dvoma klubmi najvyššej čínskej súťaže, “ povedal Tvrdík.