V dětském pokoji, kde žije dítě do deseti let

V minimalismu s jeho prázdnými prostory a povrchy v dětském pokoji (alespoň do 10 let) není místo. Čím bohatší a detaily životní prostředí dítěte, tím lépe. Rozmanitost předmětů na policích v dětském pokoji a v domě obecně, rozmanitost textur, tkanin, barev tvoří schopnost k tvořivosti, rozvíjí mentálně i fyzicky. A nezapomeňte, že celý tento pestrý svět, podobně jako živému organismu, musí neustále měnit.

V dětském pokoji, kde žije dítě do deseti let, musí být nutně koutek, kde si můžete libitum — malovat na zeď, například, a tak ap Nicméně, pokud je dítě starší, je stále nábytek a maluje na stěny z spreje, to znamená, že protestuje proti rodičovských hodnot. To je taky v pořádku — není třeba propadat panice. Ale uvědomte si, že, například, květák pruh přes všechny zrcadla říká o tom, že váš teenager je minimálně v rozporu k sobě patří — chce se milovat sami sebe, a nemůže.

Pokud se v pokoji teenager, a to zejména na stěnách, které jsou obvykle zavěšeny s plakáty, plakáty a tak p., dominují ostré, kontrastní kombinace barev (především černé a bílé), to mluví o jeho nestabilním psychickém stavu. Červeno-černá kombinace svědčí o vysoké úrovni agrese: v případě, že dospívající se při tom chová vyzývavě, je to ještě . Pokud navenek se zdá v klidu, věci horší — negativní hrozí, že nemoc, a dalších potížích.

Tam jsou věci, které vyloženě křičím o nebezpečí. Obrázky blesky, lebky, svastiek na stěnách — znamení toho, že boj dospívající s vlastním sociálním normy dospělých již přešel do . Nejrůznější příšery, agresivní, excitační znepokojující obrázky, scény násilí poukazují na afektivní, nestabilní stav psychiky.

A chaos v místnosti — vůbec není jednoznačná věc. Za ním mohou není jen lenost a , ale a zmatek pocitů, zmatek před životem, konflikt se světem dospělých. Na nepořádek je třeba zejména věnovat pozornost, pokud vaše dříve pořádané dítě náhle začal tmely věci na pokoji. Může to v lásce?

Ale pokud teenager není přináší do interiéru nic svého, je to vážný signál alarm — dítě jde do sebe. Je pravděpodobné, že se cítí doma “není doma”, mu tam nepohodlně a nepříjemně, něco, co ho děsí. To je často případ, kdy rodiče nejsou vztahy mezi sebou. Zvláště nebezpečné a zřejmé příznak — nevýrazný prostor bez oblíbených věcí, ale “dobře udržované” počítač. Skutečný domov obyvatele této dětské — ve virtuálním prostoru, v divočině. A jakákoliv forma ohradit ze života, na vědeckou úniku, je plná mnoha závažných problémů.


Z nich ty malé — , a k životu.

Ale dítě, které lpí na hračky a věci z raného dětství, je pravděpodobné, že také není velmi pohodlné v současnosti, tak to minulost. Mu zdá, že pak ho milovali více, předložen menší nároky a tak dále, Když v místnosti patnáctiletou dívky stále vládne pouze jedna Barbie, je to znamení , kapitulaci před postupující dospělý život.

Kontrola, samozřejmě, případ je užitečný a správný, ale v rozumných mezích. Proto je velmi důležité, aby dítě sám se podílel na výzdobě interiéru, dětské a celého domu. To vám pomůže dostat se blíže, malý člověk pochopí, že jeho názor respektovat a být schopen vyjádřit sám sebe skrze věci.

Nábytek pro dětské pokoje